Важливість домашньої групи, служби в групі

Для більшості членів АА служіння у групі, яку вони вважають своєю домашньою, є одним із ключових умов підтримки тверезості. В своїй групі вони беруть на себе обов’язки по обслуговуванню і вчаться налагоджувати відносини в дусі взаємодії.

Домашня група надає членам АА перевагу і право голосувати з питань, які зачіпають АА в цілому, що становить основу структури обслуговування. Незважаючи на те, що члени АА регулярно відвідують і інші групи, у своїй, рідній групі вони беруть участь в робочих зборах і віддають свої голоси, з яких складається загальна групова свідомість Товариства АА в цілому. Кожен член групи має один голос при вирішенні всіх питань для виявлення групової думки.

Відповідно до духовного послання Концепції четвертої, ведучий може попросити брати участь в голосуванні лише тих учасників робочих зборів, які вважають себе членами групи і які хочуть нести відповідальність за наслідки своїх дій. Однак остаточне рішення завжди має бути на совісті голосуючої особи, відповідно до принципу, що «ми є членами групи, якщо ми кажемо, що є».

Члени групи голосують за добро всього Товариства, відповідно до їх совісті, досвіду та знань принципів АА. Перед голосуванням відбувається дискусія з метою досягнення суттєвої одностайності з обговорюваних питань. Учасники зустрічі уважно слухають голос меншості. Досвід АА доводить, що у разі значної розбіжності в думках, або великих емоцій, спричинених обговорюваним питанням, набагато краще відкласти прийняття остаточних рішень на потім.

Як правило, домашня група робить рекомендації своїм членам, які є кандидатами в міжгрупові, регіональні чи національні служби.

Служби в групі

Відповідно до 5-ї Традиції АА, головною метою діяльності Групи є донесення послання до страждаючих алкоголіків. Це здійснюється, серед іншого, шляхом регулярних зібрань групи. Однак для досягнення цього потрібна найпростіша форма організації. Тож група створює служби. Хтось повинен, наприклад, домовитись за приміщення і підготувати його для проведення зібрання, увімкнути світло, приготувати каву, чай або забезпечити наявність літератури АА. Хтось інший повинен забезпечити належне управління пожертвами, а інша людина проведе зустріч. Служачи, всі ці люди підтримують роботу групи безперебійно та в дусі традицій AA.

Кожна група в межах своєї автономії сама визначає, які служби їй потрібні для належного функціонування, правила функціонування цих служб, тривалість їх повноважень, критерії, яким повинні відповідати кандидати та спосіб їх обрання. Досвід АА показує, що принцип ротації необхідно застосовувати до всіх служб. Циклічні зміни перешкоджають рутині та дозволяють використовувати потенціал нових людей.

Нижче вказані можливі служіння на рівні групи АА.

  • Голова
  • Секретар
  • Представник групи в обслуговуючих структурах
  • Скарбник
  • Відповідальний за літературу

Інші посадові особи групи:

  • Представник групи по загальному обслуговуванню
  • Конференція по Обслуговуванню АА регіону
  • Конференція по Обслуговуванню АА в Україні