Чому ми служимо в АА

Звичайно служіння допомагає пережити єднання, віру в себе і природно, пошана до себе. Ми відкриваємо, що служіння сильно допомагає одужанню.

П’ята традиція та дванадцятий крок — донесення наших АА ідей — це основний спосіб дії АА. Ми повинні доносити наші ідеї, інакше нам загрожує крах, а тим до кого не дійде наш досвід — смерть. Значить, донесення і є стержень Третього Заповіту.

Кожна дія, що підтримує АА як єдине ціле і є служіння. Як найкращим місцем початку служіння є група.


Служіння в групі

Групи створюються, щоб робити 12-ий Крок. Регулярні відвідини і участь в зборах домашньої групи саме по собі і є видом служіння. Збори, поза сумнівом, необхідні для підтримки тверезості.

Любов, покірність, сумісна праця її членів, зберігають обличчя групи, і дозволяють їй рости. Деякі з нас в змозі індивідуально працювати по 12-ому Кроку, але кожний, що регулярно бере участь в зборах групи, може послужити групі, виконуючи деякі доручення, прийшовши раніше або залишаючись, щоб:

  1. повісити девізи і емблеми А. А.
  2. розкласти літературу
  3. розставити стільці
  4. зустріти інших, особливо тих, хто прийшов вперше
  5. виконати Сьому Традицію
  6. зварити каву або чай
  7. помити і прибрати посуд
  8. навести лад в приміщенні

Виконання дій трьох останніх пунктів – це велике служіння, що дає дуже багато тому, хто цим займається. Всі ми чули про терапію «миття чашок», що дозволяє справлятися з утрудненням і страхом. Роблячи це перший раз. ми знаходимо відчуття значення і запитаної. У міру тверезіння ми можемо скористатися пропозицією продовжити служіння в групі або стати згідно Другої Традиції «довіреною слугою». Кожній групі потрібно декількох чоловік, які забезпечують їй відповідальну життєдіяльність.

Представник групи по обслуговуванню представляє групову свідомість в структурах А.А. У його обов’язку входить: регулярні відвідини і участь в зборах «домашньої» групи; участь в засіданнях Інтергруппи: відмінне знання думок, переважаючих в групі; донесення досвіду групи до Інтергруппи; донесення до групи інформації з Інтергруппи.

Секретар — координує дії осіб. що займаються служінням в групі, стежить за дотриманням Традицій в групі, представляє групу зовні А.А.

Ведучий — дотримуючи Традиції і рішення, прийняті групою, ведуть збори. Касир (скарбник) — займається фінансами групи.

Відповідальний за літературу — забезпечує групу необхідною літературою А.А. Література А. А. точно описує, чим займається кожна із служб. Традиції нагадують про необхідність відвертості при їх виконанні. Також нагадують, що, займаючись служінням, ми є «довірені слуги», а не керівники. Багато хто може розповісти, як вони з тривогою і невпевненістю починали служити, як допомогло їм служіння справитися з дефектами характеру, допомогло будувати нові відносини з людьми. Ми відчули глибоку потребу у відповідальності. Наша тверезість зміцнювалася з кожним новим дорученням, за яке ми бралися з полюванням, і це приносило нам відчуття бути корисними і причетними до життя групи.


Служіння новачкам

Тепла усмішка і привітне вітання, запропонований чай або кава, відверта розмова, донесення досвіду в перерві і після зборів — цими простими елементами уваги група може понизити напруженість і боязкість новачка. Може обмін телефонами з новачком і не виглядає як служіння, але де б був багато хто з нас, якщо хтось колись цього не зробив. Ці скромні дії — маленькі кроки. для того, щоб новачок відчував себе в безпеці і повірив, що з допомогою А. А. він зможе перестати пити.

Розроблено на основі витягу з «Посібника АА у Великобританії», прийнятого на Конференції Загальних Служб А. А. Великобританії.