Довірена особа-неалкоголік

Вимоги до кандидатів у довірені особи-неалкоголіки.
Обов’язкова вимога до кандидатів у довірені особи-неалкоголіки – вони повинні бути людьми, які не хворіють і до цього не хворіли на алкоголізм та глибоко впевнені в ефективності Програми одужання, яка є основою Товариства Анонімних Алкого- ліків.

Довірені особи-неалкоголіки – це друзі АА, вони мають знання про Товариство АА і його основні проблеми, готові поділитися з нами своїм професійним досвідом (лікарі, юристи, представники духовенства, соціологи, підприємці, фінансові спеціалісти), підтримати нас у зв’язках з громадськістю, не порушуючи анонімності, виступати в якості посередників при вирішенні наших труднощів; готові витрачати свій час, працюючи разом з нами в не завжди комфортній обстановці.

Вибори кандидата в довірені особи-неалкоголіки.
На всіх регіональних Конференціях можуть вибиратися (і щорічно цей вибір підтверджується) довірені особи-неалкоголіки в Національну Службу АА на 4-річний термін служби.

Вибір кожної довіреної особи-неалкоголіка повинен бути затверджений на найближчому зібранні Конференції по Обслуговуванню АА в Україні.

Регіони АА підбирають відповідну довірену особу класу «А», неалкоголіка серед:
а) людей різноманітного професійного профілю – лікарів, юристів, психологів, священнослужителів, фінансових експертів, – які не страждають від алкогольної хвороби і переконані в ефективності програми АА;
б) людей, що володіють безперечними досягненнями в своїй області, які демонструють прихильність до діяльності АА і досвід співпраці з учасниками Товариства АА;
в) людей, які заявляють про свою готовність, як кандидата на довірену особу класу «А», чесно проаналізувати можливість приділяти час, який вони можуть присвятити Товариству АА без шкоди для їх сімей або їх робіт і професійних інтересів, і бути готовими до публічних виступів за дорученням і в інтересах АА, без збереження анонімності.

Процедура виборів довіреної особи класу «А» неалкоголіка
Українська Рада Обслуговування представляє Українській Конференції по Обслуговуванню людину, обрану для несення служби довіреної особи-неалкоголіка, з проханням про затвердження цього вибору.

Українська Конференція по Обслуговуванню голосує по представленій людині, приймаючи рішення відповідно до порядку виборів в служби АА (Положення про Конференцію АА в Україні, розділ Х). Порядок виборів в служби АА є вище, де говориться про вибори кандидата в довірені особи-алкоголіки.

У разі браку голосів для затвердження представленої людини в службі довіреної особи-неалкоголіка, виникає незаповнена вакансія.

У строк не пізніше, ніж за 2 тижні до зібрання Української Конференції по Обслуговуванню служби кожного регіону АА надсилають в УЦО АА резюме і заповнені анкети з даними об- раних довірених осіб-неалкоголіков.

Термін повноважень довіреної особи-неалкоголіка – чотири роки; у виняткових випадках, якщо цього вимагають інтереси Товариства АА в Україні – може бути продовжено ще на один черговий термін, якщо буде така воля не менше 2/3 голосуючих членів Української Конференції по Обслуговуванню; довірені особи-неалкоголіки починають і закінчують свою службу на зборах Української Конференції по Обслуговуванню з моменту обрання нового кандидата до цієї служби.

Витрати на участь довірених осіб-неалкоголіков на Конференцію по Обслуговуванню АА в Україні, в роботі Ради Обслу- говування та комітетів УКО відшкодовуються з коштів УЦО АА, згідно бюджету УЦО АА, та рішень УРО АА.