Під «Процедурою Третього Завіту» ми розуміємо особливий тип процедури голосування, що застосовується головним чином при виборі делегатів, довірених осіб та інших представників служб. Вона вважається надзвичайною, існує тільки в АА і на перший погляд, здавалося б, метод вносить вагомий елемент гри в питання, яке повинне залежати тільки від думки більшості. Однак на практиці процедура виявилася ефективною тому, що виключає вплив фракцій або груп, які, схоже, процвітають на більшості політичних сцен. Проштовхувати кандидата на таких виборах вкрай важко, якщо це не стає неможливим, так як виборцям є кого вибрати з широкого кола кандидатів. Більш важливим є те, що кандидат з другим місцем, який може бути виключно придатним, але не володіти популярністю на початку своєї діяльності, заохочується до подальшої участі в турах голосування, а не виключається зі списку кандидатів.
Процедура Третього Завіту:
— Імена кандидатів, які мають право бути обраними, виписуються на дошці. Всі учасники,які мають право голосу (регіональних зборів або Конференції) здають бюлетені, в які вносять одне ім’я. Числа голосів, поданих за кожного кандидата, пишуться на дошці.
— Перший кандидат, який набере дві третини від загального числа голосів, вважається обраним.
— Виключення кандидатур починається після другого туру голосування. Якщо будь — який з кандидатів набрав менше однієї п’ятої від загального числа голосів, то його кандидатура автоматично знімається; виняток становлять два кандидата з найбільшим числом голосів, які повинні залишитися (В разі, якщо на другому місці опинилися кілька людей з однаковим числом голосів, то кандидат з найбільшим числом голосів і всі кандидати з другого місця залишаються в списку для голосування).
— Після третього туру голосування кандидати, які набрали менше однієї третини від загального числа голосів, автоматично знімаються, за винятком двох кандидатів з найбільшою кількістю голосів. (В разі, якщо на другому місці опинилися кілька людей з однаковим числом голосів, то кандидат з найбільшим числом голосів і всі кандидати з другого місця залишаються в списку для голосування).
— Після четвертого туру голосування, якщо жоден кандидат не набрав двох третин від загального числа голосів, то кандидат з найменшим числом отриманих голосів автоматично виключається, а два кандидата з найбільшим числом голосів залишаються. У разі якщо на другому місці виявилися кандидати з однаковим числом голосів, то кандидат з найбільшим числом голосів і всі кандидати з другого місця залишаються в списку для голосування. На даному етапі голова просить проголосувати більшістю піднятих рук за пропозицію про проведення п’ятого, заключного туру голосування. Якщо ця пропозиція не проходить, то голосування вважається закінченим і вибір здійснюється за допомогою жеребкування, тобто відразу «переходять до капелюха». Якщо ж пропозиція проходить, то проводиться п’ятий, заключний тур голосування.
— Якщо і в п’ятому турі обрання не відбулося, то голова оголошує, що вибір буде зроблений за допомогою жереба (з капелюха). На цій стадії залишаються два кандидати з найбільшим числом голосів. У разі наявності кандидатів з рівним першого місця числом голосів усі кандидати з першого місця залишаються в списку для жеребкування. У разі відсутності кандидатів з рівним першого місця числом голосів кандидат з найбільшим числом голосів і всі кандидати з другого місця залишаються в списку для жеребкування.
— Потім лічильник голосів тягне жереб, і перший, чиє ім’я витягнуть з капелюха, стає делегатом (довіреною особою або будь — якою іншою посадовою особою).