Стимулювання інтересу до роботи по загальному обслуговуванню АА

Більшість членів АА насамперед зацікавлене в своїх групах, у власній тверезості і в тому, щоб допомагати іншим алкоголікам на індивідуальній основі (один на один). Так воно і повинно бути. І хоча робота по загальному обслуговуванню АА має точно таку ж мету – нести ідеї АА алкоголікам, які ще страждають, взаємозв’язок не завжди прямий і очевидний.

Зазвичай потрібні спонукаючі зусилля, щоб звернути увагу членів АА на те, що участь в обслуговуванні АА може істотно збагатити їх тверезе життя і роботу по Дванадцятого Кроку, і що їх участь в цій роботі – життєво важлива для розвитку АА.

Хороше інформування та спілкування мають велике значення. Ми без кінця спілкуємося, індивідуально працюючи по Дванадцятому Кроку. Спонсор розмовляє з алкоголіком, виступаючі діляться своїм досвідом, ми ділимося думками один з одним. Але коли справа стосується загального обслуговування АА, то спілкування має тенденцію погіршуватися. Нелегко зацікавити членів АА до участі в загальному обслуговуванні, але при творчому підході їх можна спонукати виділити час з основних справ по одужанню і подумати про наступну стадію їх нового життя. Як тільки членів АА добре проінформують про роботу з обслуговування АА, вони зазвичай хочуть брати участь в ній і брати на себе певні обов’язки. У багатьох регіонах делегати Української Конференції і члени регіональних структур спілкуються з члена- ми АА, відвідуючи групові та регіональні збори і розмовляючи про обслуговування АА.

Семінари по Традиціям, Концепціям та іншим питанням обслуговування є ефективним способом інформування про обслуговування. Іноді два або більше регіонів працюють разом з проведення заходу, присвяченого обслуговуванню.

Спонсорство в служінні

(Уривок з брошури «Питання та відповіді про спонсорство»)

Спонсор по служінню – це зазвичай хтось, хто знає історію АА і має великий досвід в структурі служіння. Члена АА ознайомлюють з новою мовою: ПЗО (представник з загального обслуговування), ГРК (голова районного комітету), територіальна асамблея, думка меншості. Він познайомиться з Традиціями, Концепціями і Гарантіями, а також з Посібником по Служінню АА/Дванадцять Концепцій Всесвітнього Обслуговування, «Анонімні Алкоголіки дорослішають» та іншою літературою АА.

Спонсор по служінню починає із заохочення члена АА стати активним у своїй домашній групі – кава, література, прибирання, відвідування робочих зборів групи або збори інтергрупи і т.д. Спонсору по служінню слід мати на увазі, що не усі члени АА будуть мати бажання або вміння, щоб перейти на наступний рівень, і тому спонсор по служінню може допомогти знайти завдання, які відповідають здібностям і зацікавленням людини. Який би рівень служіння не виконувала людина — усі вони направлені до однієї цілі – поділу загальних обов’язків Анонімних Алкоголіків.

Врешті-решт, спонсор по служінню заохочує члена, що зацікавлений у такій формі служіння, відвідати районні зібрання і прочитати про історію і структуру Анонімних Алкоголіків. У цей момент людині, яка починає цю працю, слід починати розуміти обов’язки роботи по служінню, а також відчувати задоволення від ще однієї форми роботи за Дванадцятим Кроком. Таких людей слід заохочувати брати активну участь у районній діяльності і задуматися, щоб стати претендентом для обрання на альтернативні позиції у районі для того, щоб ознайомитися з обов’язками різноманітних робіт у структурі обслуговування.

Під час цього процесу для людини важливо продовжувати дізнаватися про Три Завіти – Одужання, Єдність і Служіння, і зрозуміти, що принцип ротації не тільки дозволяє їм просуватися у служінні, а також надає новим членам привілей служити. Також ротація дає можливість їм зрозуміти, що ніхто не повинен триматися за довірену посаду настільки довго, щоб відчути зацікавленість у її привласненні, і тим самим знеохотити новачків
служити.

Один із співзасновників Др. Боб сказав: «Я витрачаю немало часу, передаючи те, чого навчився тим, хто цього хоче і конче потребує. Я роблю це з чотирьох причин:
1. Почуття обов’язку.
2. Це – приємно.
3. Тому що, роблячи це, я сплачую мій борг людині, яка при- ділила час, щоб передати це мені.
Тому що кожного разу, коли я роблю це, я отримую ще трохи більше страхування для себе проти можливого зриву».

Основа всього спонсорування – вести прикладом. Спонсори по служінню можуть передавати своїм підспонсорним приємність від залучення до роботи Анонімних Алкоголіків. Найкраще всього це робити, підкреслюючи духовну природу роботи по служінню і вказуючи на корисність простих активних дій і віри. Тепер, через знання та досвід, новачок усвідомлює, що служіння є нашим найважливішим продуктом після тверезості.