Ротація в АА

Ротація сталася — старий рік відійшов в сторону і йому на зміну прийшов новий 2012. У якійсь момент вони були поруч, практично разом. Ми знаємо, що один змінить іншого, а через рік знову прийде новий!
2011 рік вже не повернеться, і залишиться тільки в моїй вдячній пам’яті, ще одним тверезим роком наповненим радощами і подоланий труднощами одужання і служіння.
Так і в Анонімних Алкоголіків я повинен передати своє служіння, з наступних підстав. Тому, хто готовий його прийняти. Передати разом з досвідом, всією необхідною інформацією і документацією. Передати доброзичливо, і з любов’ю, щоб було все в дусі АА.

Раніше я поступав по-іншому …
День був чудовий! Я успішно долав усі перешкоди, включаючи навіть природні катаклізми, за що був вдячний Богу і гордий собою. Заздалегідь прийшов на групу. Сидячи на сонечку, поділився своїм безцінним духовним досвідом звільнення від нікотинової залежності з курцями що сиділи поруч на ганку. Провів зібрання, так як нікого здатного це зробити не знайшов, а я вже давно був там головою, представником в Інтергрупі і ще там кимось… Після чого на одинці поприбирав, так як ніхто чомусь не захотів поліпшити якість своєї тверезості по-мивши підлоги та горнятка. Добре мені від цього не стало! Навпаки, йдучи, додому відчував я себе абсолютно розчавленим одиноким і нікому не потрібним. Увечері в телефонній розмові дівчиною із маленьким, в порівнянні з моїм, терміном тверезості і досвідом служіння. Раптом вона запитала — «а як же ротація?». Дивно, але я її почув! Дійсно вже більше року я головував, і мабуть занадто часто вів зборів. Я позаймав безліч Служінь, я щиро дивувався — чому ніхто нічого не хоче робити? Зрозумівши, що подібна поведінка не корисно ні мені, ні іншим, прочитавши, що термін служіння голови бажано не повинен бути набагато більше року. Я прийшов на групу і оголосив, що відмовляюся бути головою (але прийдешній ювілей готовий провести;)). І ось це НЕ ротація!
Коли я, сидячи на місці ведучого, питав, хто готовий провести збори, мені говорили що раз сів — ти і веди. Дійсно виглядало це напевно як пропозицію посидіти на колінах !? Але і звільняючи місце голови в глибині хворої душі, я сподівався, що ніхто так чудово як я служити не зможе. Всі зрозуміють, який я незамінний і поставлять мені, якщо не пам’ятник, так хоч бюст при житті. Чим добре служіння Анонімним Алкоголікам, тут і спасибі щось не дочекаєшся. Тільки критика, іноді навіть конструктивна. Це все дуже шкідливо для моєї самотності.
Оголошуючи на групі, що є «вакансії», або просто можливість помити чашки, я зайвий раз показую, що я служу, а ви ні. Розводячись, про те, як важливо служіння, я зазвичай забуваю сказати для чого, або кого воно важливе. Адже служіння цілком може і замінити одужання! Створити ілюзію зайнятості важливими справами в Анонімних Алкоголіків. Такий зайнятості що ні на алкоголіків, ні на виконання їхніх кроків та дотримання традицій, ні часу, ні сил вже не залишається. Можна відчувати свою значимість, і навіть перевагу, займаючи «посаду», особливо якщо в трудовій книжці посад нема й близько. Тоді заходячи на групи між засіданнями, комітетами, семінарами, асамблеями, і іншими конференціями буду нарікати на брак декорацій, поганий світло, огидну гру і брак акторів, так кликати вас в свою трупу.
Для того щоб обертатися з голови нової групи, мені довелося смиренно просити скарбника взяти це служіння. Допомагати знайти їй заміну. Ділиться своїм досвідом. Знайомити з адміністрацією. Проводити перше робоче зібрання. Завіряти в готовності надати підтримку. Мені взагалі довелося деякий час не відвідувати зібрання цієї групи, щоб звільнити її від своєї направляючої ролі. Можна було почекати, поки Бог зробить це, але боюся було б болючіше, ніж в перший раз. Дивно, але кілька років поспіль ротація там відбувалася регулярно і легко. Використовуючи досвід своїх, так і чужих помилок я видужую і в служінні, змінюється мій світогляд, взаємини з людьми і світом.
Щоб один алкоголік погодився взяти якесь служіння, мені доводилося просити про це дюжину, придатних, на мій погляд, кандидатур. Саме просити! Кожного! По-іншому не виходило.
Це служіння на рівні групи, а далі …