Вступ

Видання 2021 року
Відображає рішення Конференції
по Обслуговуванню АА в Україні

 

ПОСІБНИК ІЗ ОБСЛУГОВУВАННЯ АА В УКРАЇНІ

Ця книга є «Посібником з обслуговування АА України». Довгий час здобутий досвід Служіння ми передавали усно. Своїм дублерам та кандидатам на Служіння розповідали на словах про його принципи і окремі, а нерідко досить важливі нюанси роботи Конференції АА України, Української Ради Обслуговування (УРО АА), Українського Центру Обслуговування (УЦО АА), комітетів і служб. Далі кожен із нас вчився працювати безпосередньо на практиці, здобуваючи необхідні навички під час самого Служіння. Звісно, в АА України є вироблені Положення про Конференцію, Національну службу та відповідні комітети. Це – чіткі задокументовані офіційні догмати, яких ми дотримуємося у повсякденній діяльності. Але часто новачкам у Служінні їх було замало. Тим, хто приходив у Служіння, важко було зрозуміти сам алгоритм дії наших окремих структурних підрозділів – частин єдиного цілого АА, які для досягнення результату, мають працювати ефективно, чітко і злагоджено. Ми користувалися «Керівництвом із обслуговування АА» (США і Канади). Це – досить повчальна і корисна книга. Втім, за роки діяльності АА в Україні, у нашій державі склалися свої певні особливості Служіння. Звісно, корінним чином вони не відрізняються від загальноприйнятих в усьому світі. Втім, мають деякі, на перший погляд незначні нюанси, розібратися у яких може тільки людина, котра вже володіє певним досвідом Служіння. Тому саме його ми і вирішили акумулювати та передати на сторінках цієї книги. Відповідне рішення про створення Українського Посібника для Служіння ухвалила XXIІ Конференція по обслуговуванню АА в Україні, яка відбулася у 2020 році. Отож, невдовзі ми створили робочу групу із підготовки цієї книги. До неї увійшли анонімні алкоголіки, котрі на той час займалися Служінням в УРО АА, УЦО АА, комітетах і службах та волонтери, термін Служіння яких було закінчено. Разом ми почали цю колосальну копітку роботу з узагальнення уже набутого досвіду кількома «ротаційними поколіннями» Анонімних Алкоголіків України. Кожен із розділів присвячений окремому виду Служіння. Описувати його старалися у лаконічній, простій і доступній формі.

І зараз, читачу, ти тримаєш у руках книгу, яка допоможе краще зрозуміти, що таке служіння в АА України та як виконувати ту чи іншу діяльність АА, щоб приносити користь Товариству та тим, хто ще страждає від підступної і смертельної хвороби – алкоголізму.

Це поки що перше видання, назвемо його експериментальним. Сподіваємося, даний Посібник допоможе отримати відповіді на численні запитання, що постають перед анонімними алкоголіками, які починають нелегкий шлях Служіння.

Ми обов’язково врахуємо твої наступні побажання із оформлення та наповнення цієї книги, оперативно реагуватимемо на зміни чи нововведення у структурі АА України, якщо такі з’являтимуться. Тобто цілком імовірно, що через деякий час буде підготовлено друге, більш удосконалене видання цієї книги із новими важливими подробицями Служіння.

Друже! Тож, разом вирушимо у цю нелегку дорогу. Зичимо мудрості, виваженості, душевного спокою, покровительства і допомоги Вищої Сили у нелегкій, але почесній справі, яку довірили тобі виконувати члени нашого Товариства.